درباره ما

شرکت پارند

مقدمه ای برای پارند

امروزه تقریبا تمامی کسانی که به دنبال توسعه رشد و بالندگی در سرتاسر زندگی و امور خویش اعم از فردی اجتماعی و سازمانی و... هستند به نقش آموزش درست و تغییر الگوهای غلط اذعان دارند.جهانی شدن و پیشرفت علم در عصر حاضر ضرورت تغییر الگو های یادگیری را صد چندان کرده است، تغییری که شروع آن خود احتیاج به عزمی راسخ، دیدی باز وراه و روشی درست دارد.

فرایند یادگیری و آموزش از جنبه های سنتی امروزه دیگر مانند گذشته مورد اقبال عمومی قرار نمی گیرد و شاید وقت آنست که دیدمان را نسبت به این مقوله عوض کرده و از منظری تازه به این موضوع بنگریم.

دیدگاه مرسوم استاد و شاگردی دیگر مناسب روزگار و پاسخگوی نیازهای آموزشی ما نیست. اینجاست که شاه کلید شکوفایی و تحول آموزش و یادگیری مبحثی بنام مشارکت است.

مشارکت را می توان تعامل یادگیرنده و یاد دهنده یا آموزش گیرنده و آموزش دهنده تعریف کرد تعاملی که هر چفدر بیشتر و بهتر صورت گیرد درفرایند آموزش موفق تر خواهیم بود.

اما استفاده از اصل مشارکت در آموزش قبل از همه مستلزم ایجاد انگیزش در افراد است، نکته ای که اغلب دست اندر کاران حوزه آموزشی آنرا نادیده گرفته اند، انگیزش بعنوان عامل نیرو دهنده، هدایت کننده و نگهدارنده رفتار شناخته شده است و به نوعی شاید ایجاد انگیزش اولین، اساسی ترین و مهم ترین اقدام در آموزش و علل خصوصی آموزش مشارکتی باشد.

از اینرو برآن شدیم با بکارگیری اصل مشارکت، تعامل و ایجاد انگیزش گامی جدید در راه تحول و تعالی بحث آموزشی در جامعه برداشته و در بهبود این موضوع خطیر به اعتلاء عم و فرهنگ ادب و هنر جامعه قدمی موثر بر داریم.

درباره پارند

پارند چیست ؟

نام و نشان هر شرکت و موسسه و سازمانی به نوعی بیانگر نوع فعالیت و اهداف آنست , هر موسسه به واسطه ویژگی های خاصی شناخته می شود، این ویژگی ها اغلب در نام و نشان آن مستتر است به همین منظور بود که ما در انتخاب نام شرکت و موسسه خود نام پارند را برگزیدیم .

واژه پارند از اسامی و نام های اصیل ایرانی و پارسی بوده و دارای معانی مختلفی است.

معانی که هر کدام به ویژگی از خصایص مجموعه مارا در خود جای داده است . پارند در ابتدا به معنی محافظ و نگهبان گنج است .گنجی که شاید به نوعی وقت و زمانی باشد که هر کدام از اعضا و افراد در اختیار مجموعه ما قرار می دهند وبه ما در زمینه آموزشی و یادگیری اعتماد کرده و ما وظیفه خود می بینیم از این اعتماد نگهبانی و قدر دانی کنیم و به نحو احسن جواب اعتماد و زمانی را که در اختیار ما قرار می دهند را بدانیم .

البته قبل از زمان باید پاسدار و قدر دان تفکر و باوری باشیم که هر فرد برای پرورش و تغییر بر اساس آن با ما همگام میشود. یکی دیگر ار معانی پارند اوج موفقیت است , تعبیری که شاید نزدیکترین معنی و مفهوم را به مجموعه ی ما داشته و هدف نهایی و چشم انداز ما را به روشنی بیان می نماید.

برآنیم که در بحث پژوهش وآموزش به اوج موفقیت که ساختن جامعه ای آگاه و پویا و با نشاط است برسیم.

از معانی دیگر پارند میتوان به فراوانی و ستاره ای در آسمان اشاره کرد که باز هم هر کدام به نوعی به ویژگی ها و اهداف مجموعه ما نزدیک و همسو ست.

مجموعه پارند

شرکت مهندسی پارند در سال 1389 تاسیس شد و از سال 1391 کار خود را در حوزه آموزشی تخصصی در زمینه های رباتیک ، کامپیوتر ، مکانیک ، الکترنیک آغاز کرد.

در این مرحله فعالیت شرکت با مراکز آموزشی مدارس ، مهد کودک ها ، پارک علم و فناوری ، فنی و حرفه ای و چندین مرکز خصوصی و دولتی در زمینه های مذبور همکاری داشته است.

سپس در سال 93 با اضافه شدن اعضای جدید تصمیم به گسترش حوزه فعالیت های شرکت گرفته شد که در این بین حوزه روانشناسی و اجتماعی بصورت تخصصی تر و با نگاهی نو و پر رنگتر از سایر حوزه ها مورد مطالعه و پژوهش علمی قرار گرفت و با بررسی یک تیم مجرب روانشناسی و مشاور امکان کار و فعالیت در این حوزه گسترده مشخص گردید.

حوزه روانشناسی و اجتماعی در غالب کانون مردم نهاد پرورش افکار پارند با تیم مجرب روانشناسی و مشاوره کار خود را گسترش داد.

در اولین حرکت اجتماعی خود در اردیبهشت 94 با برگزاری اولین همایش رایگان 3 روزه سمفونی ثروت در سطح استان با حضور جوان ترین استاد انگیرشی کشور از تهران (آقای ماهان تیموری) آغاز کرد.که با آموزش یکماهه موفقیت پیشرفت و آرامش همراه بود.

پس از این دوره یک ماهه موفقیت و پیشرفت برای انسجام و هدفمند کردن شرکت کنندگان در دوره فوق و شکوفا شدن استعدادهای این گروه و همچنین تقویت نیروی درون تصمیم به برگزاری جلسات گرد همایی هفتگی در این مجموعه گرفته شد که در این جلسات با معرفی کار آفرینان، اساتید و افراد موفق استان و در اختیار قراردادن تجارب و دانش شرکت کنندگان همراه است .

بر آن شدیم حرکت و فعالیت خود را در حوزه اجتماعی در غالب تشکیل یک سازمان مردم نهاد به نام کانون پرورش افکار پارند قرار دهیم که این کانون شامل تیم مجرب روانشناسی و مشاوره در زمینه کسب وکار و موفقیت بود. هدف از تشکیل این کانون، پرورش افکار عموم در راستای رسیدن به زندگی ای ایده ال و شکوفا شدن نیروی درونی، کمک به افراد جامعه جهت تغییر باورها و الگوهای غلط زندگی و بکار گیری الگوها و روش های علمی مناسب میباشد.

همچنین برای بالا بردن سطح دانش و معرفت اعضا در زمینه های فرهنگی، اجتماعی و روانشناسی از جمله : مسائل خانواده، فردی، ازدواج، موفقیت و... تصمیم به برگزاری کارگاه ها و دوره های آموزشی کردیم.

اکنون مفتخریم توانایی برگزاری انواع دوره ها و سمینارها را به همراه تیم مجرب و حرفه ای اعلام داریم.

اکنون پس از 4 سال فعالیت در حوزه های مختلف اجتماعی و با تکمیل کادر مجرب در حوزه کارآفرینی و اشتغال، سازمان مردم نهاد ملی بنام موسسه توسعه کارآفرینی پارند زیر نظر وزارت کشور را تاسیس کرده ایم که بصورت تخصصی در گستره ملی و در عرصه کارآفرینی فعالیت های خود را ادامه میدهیم.

اهداف پارند

 • تلاش در جهت رشد و اعتلای فرهنگ ،دانش، پویایی و نشاط روحی،روانی و جسمی جامعه
 • برگزاری کنفرانس ها، همایش ها ، سمینارها،کارگاهها،گردهمایی ها، کنگره های ملی در حوزه های مختلف
 • ایجاد ارتباط متقابل بین دولت و مؤسسه به منظور رفع معضلات و ارتقاء فرهنگی،هنری، علمی، ادبی، پژوهشی و آموزشی در بین اعضاء و جامعه.
 • جذب جوانان و نخبگان وتعمیم وتعمیق روابط فرهنگی ،هنری، علمی، ادبی ، پژوهشی و آموزشی در بین اعضاء کانون.
 • شناخت و طرح ایجاد زمینه های تحقیقاتی جدید در جهت باروری فرهنگی،هنری، علمی،آموزشی،پژوهشی، ادبی و تخصصی اعضاء و ارائه راهکارهای عملی در جهت حل مشکلات فرهنگی وآموزشی.
 • انتشار نشریات در زمینه فرهنگی ،هنری، اجتماعی، علمی، ادبی، پژوهشی وتخصصی (روزنامه، هفته نامه، ماهنامه، گاهنامه و...) انجام فعالیتهای مشابه برابر مقررات و قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران بعدازاخذمجوزازمراجع ذی صلاح.
 • ایجاد کارآفرینی برای متخصصین وهنرمندان برجسته،جوان وپیشکسوتان منطقه با استفاده در کارگاه ها و برنامه‌های اجرائی مؤسسه.
 • به هنگام کردن دانش اعضاء و آشنایی بیشتر با مسائل موضوع کانون.
 • انجام مشاوره های تخصصی در زمینه های مربوط به فعالیت کانون.
 • همکاری با کلیه موسسات،شرکتها و ارگانهای دولتی و غیر دولتی بمنظور ارائه آموزش وبرگزاری کلاسها وکارگاههای تخصصی در زمینه های تخصصی بعدازکسب مجوز از مراجع ذیصلاح

استراتژی های پارند

 • جذب اساتید مجرب و سرشناس کشور استان برای ارتقاء سطح علمی و فرهنگی و ارتباطات
 • برقراری ارتباط با سایت های آموزشی و معتبر جهت استفاده از منابع علمی به روز و جدید
 • فراهم کردن امکانات و فناوری های آموزشی برای توسعه سطح آموزشی کانون
 • ایجاد ارتباطات منسجم و موثر با نهاد های مختلف همسو باتهیه و تدوین برنامه های کاری کانون ضروریتست
 • در نظر گرفتن اعضا و مخاطبان به عنوان مهمترین رکن و سرمایه اصلی کانون
 • همسو کردن اهداف و فعالیت های انجمن با نیاز هاو احتیاجات آموزشی و فرهنگی اعضاء
 • کوشش در جهت ترویج فرهنگ نشاط و پویایی در جامعه با احترام به عقاید تمامی اقشار جامعه
 • ارتقاء و توسعه آموزشهای مورد نیاز و مورد نظر در کلیه سطوح
 • ایجاد بستری جهت رشد و شکوفایی تمامی اعضاء و مشارکت کنندگان در زمینه هایآموزشی ،علمی و ...
 • پشتیبانی علمی، فرهنگی، اجتماعی از اعضاء بمنظور رشد و تکامل و ارتباط مؤثر با هم و سایر دستگاه ها و سازمان های مرتبط با مجموعه
 • جلب مشارکت و حمایت مادی و معنوی نهادها و سازمانهای دولتی و خصوصی در راستای اهداف عمومی مجموعه

خط مشی های پارند

 • افزایش سالانه ظرفیت های آموزشی مجموعه
 • جذب و بکار گیری اساتید مجرب و با تجربه در حوزه های مرتبط
 • پویایی و انعطاف پذیری در موضوعات و حوز ه های مختلف کاری مجموعه
 • جذب , حفظ و نگهداری افراد و اعضاء از کلیه اقشار جامعه
 • تلاش در جهت اصلاح الگوها و باور های غلط زندگی
خط مشی پارند